Datové služby

Přenášejte firemní data bezpečně pomocí datových okruhů VPN

Datové okruhy VPN vám zajistí stabilní a bezpečný přenos dat mezi dvěma či více pobočkami. Zároveň získáte záruku úrovně doručitelnosti dat a jejich zpoždění, které si sami určíte.


Jaké výhody vám přinesou datové okruhy VPN

Vaše firemní data budou v bezpečí. Citlivým datům je možné přiřadit různé třídy důležitosti a chránit je tak před ztrátou nebo proti poškození.

Služba je nenáročná na instalaci. Datové okruhy snadno začleníme do vaší firemní sítě a konfigurace koncových zařízení nám zabere jen pár okamžiků.

Služba se hodí pro společnosti, které

vyžadují prioritní přenos dat pro klíčové aplikace,

potřebují bezpečně oddělit svou síť od veřejného internetu,

využívají služeb naší vPBX,

chtějí mít bezpečný přístup ke svým datům v našem datovém centru pro firmy,

používají videokonferenční hovory.

Typy nabízených okruhů

IP konektivita

Slouží převážně poskytovatelům internetového připojení, provozovatelům metropolitních sítí a kabelových televizí, kteří mají vysoké nároky na rychlost a dostupnost.

E1 okruhy

Slouží především k uskutečňování hlasových hovorů přes VoIP linku. Fungují na propojení dvou bodů (např. dvou poboček) s datovým okruhem E1. Navíc umožňují využít staré a drahé telefonní ústředny, které by jinak zapadaly prachem.

Datový okruh

Propojí dva body zákazníka (např. dvě pobočky) datovým tokem o požadované rychlosti. Propojení funguje prostřednictvím datových sítí, které jsou v páteřní části zálohovány, což zajišťuje vyšší zabezpečení dat.Optické vlákno

Služba vhodná pro ty nejnáročnější zákazníky. Jak funguje? Naprosto jednoduše. Pronajmeme vám optické vlákno a vy si sami zvolíte technologii, kterou na něm budete chtít využívat. Nespornou výhodou optických vláken je fakt, že v současnosti představují nejrychlejší a nejstabilnější typ připojení.

Lambda

V oblasti datových okruhů označuje lambda vlnovou délku, která umožňuje přenášet mezi dvěma body stejnou kapacitu dat jako jedno optické vlákno (bez použití WDM technologie). Díky lambdě tak můžete při vysoké rychlosti přenést velké množství dat z jedné pobočky do druhé.

Proč SPCom?

Přinášíme radost z internetu pro měšťany i vesničany ve Vychodních Čechách

  • Zřízení zdarmaPrvní měsíc zdarma
  • Rychlý servisRychlost a stabilita
  • Chytrá WIFI síťBleskový servis
  • Bezstarostný převodBezstarostný převod